Seminarium terenowe

Zapraszamy do uczestnictwa w seminarium terenowym Nadwiślańskie skarby między Puławami a Powsinem organizowanym w dniach 8-9 czerwca 2024 r.

Trasa przebiegać będzie wzdłuż lewego brzegu Wisły, między Górą Puławską a Powsinem. W programie przewidziano wizyty w takich miejscach jak ścieżka dydaktyczna Źródła Królewskie w Puszczy Kozienickiej, Elektrownia Kozienice, późnoplejstoceńskie pole wydmowe i holoceńskie jeziorka Równiny Kozienickiej, Browar Warka, spływ kajakowy rzeką Pilicą, Skansen Bojowy I Armii Wojska Polskiego na Przyczółku Magnuszewskim, średniowieczny zamek w Czersku, park zdrojowy i zabytkowe wille w Konstancinie Jeziornie oraz Ogród Botaniczny PAN w Powsinie.

Koszt 350, zł (dodatkowo za kajak 70, zł od osoby) w tym: ubezpieczenie NNW, transport, nocleg (Warka), wyżywienie (kawa/herbata, obiadokolacja przy ognisku, śniadanie, obiad), bilety wstępu.

Zapisy od dnia 27 lutego 2024 r. u kol. Beaty Zielińskiej (al. Kraśnicka 2d/102D, tel. 81 537-68-73) z wpłatą 100, zł (pozostała kwota do końca kwietnia). Pierwszeństwo w zapisach mają członkowie PTG z opłaconą składką.

Wyjazd w dniu 8 czerwca o godz. 6.30 z parkingu przy al. Kraśnickiej 2; powrót 9 czerwca około godz. 19.00.