16 marca br. (najbliższy czwartek) o godz. 17.15 zapraszamy na prelekcję zorganizowaną w ramach cotygodniowych wykładów przygotowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Naszymi gośćmi będą dr Piotr Demczuk, mgr Tomasz Szafran i Piotr Urbański, którzy wygłoszą odczyt „Park Narodowy Sarek (północna Szwecja)”. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału NoZiGP UMCS (Al. Kraśnicka 2D w Lublinie, I piętro).

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Tematyka wykładu:

Spotkanie będzie miało charakter relacji z wyprawy do najstarszego parku narodowego w Europie. Park Narodowy Sarek znajduje się w gminie Jokkmokk w hrabstwie Norrbotten w Szwecji, za kołem podbiegunowym, 50 km od granicy z Norwegią. Prelegenci zaprezentują piękno tego miejsca, przebieg samej wyprawy oraz praktyczne informacje na temat podróży w tak odległe i odludne miejsca.

Piotr Demczuk – pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk i Środowisku WNoZiGP UMCS w Lublinie. Pasjonat otwartych przestrzenni, nieskażonych ludzką ręką.

Tomasz Szafran – absolwent geografii UMCS, obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UMCS. Pasjonat wypraw z adrenaliną, górskiej fotografii i dobrego jedzenia. Podróżuje w miejsca dzikie, nieodkryte, z dala od turystycznego zgiełku.

Piotr Urbański – student zarządzania w politykach publicznych oraz absolwent geografii w UMCS. Pasjonat turystyki pieszej i rowerowej oraz krajów nordyckich.